Będzie sklep

Podoba mi się zwykła nazwa sklep. Sklep, który może obsłużyć klienta w Lublinie, Paryżu, Nowym Jorku, Tokio. Nie z chrupiącymi bułeczkami, ale z obrazami i rysunkami. Wiem, że zazwyczaj mniej się wydaje na prezenty, a więcej na jedzenie – nie tylko w Polsce.
O ile mniej? Czy o 10% lub może 30% ? To zresztą ma mniejsze znaczenie, ponieważ lubimy dostawać prezenty i nie odmawiamy sobie przyjemności dawania. Tak było, jest i będzie.

Na przyjęciach urodzinowych, rocznicowych i z okazji wielu świąt, na wszystkich kontynentach radość otrzymywania
i obdarowywania jest wspólna ludziom. Kupisz samochód za 250 tys. lub perfumy za 2500 zł czy replikę za 250 zł? Oczywiście od Ciebie zależy decyzja i jest uzależniona od tego, ile masz na koncie oraz jakie masz potrzeby, gust. W rzeczywistości, różnica między tymi zakupami bywa ogromna.

Samochód nabywasz najpóźniej co 10 lat, perfumy raz na rok a dobrą replikę możesz kupić już za 250 zł. z gwarancją co najmniej na 100 lat. I często taki „na wieczną pamiątkę” prezent sprawia najwięcej radości! Natomiast cena nowego samochodu szybko spada, najintensywniejszy zapach po roku się ulatnia i trzeba kupować nowy, bardziej trendy. Natomiast cena dzieła sztuki zawsze rośnie (markowego dzieła!). Wiesz dlaczego? – bo ich ilość jest ograniczona a od pewnego momentu, gdy autor odchodzi… dzieł i sygnowanych replik już nie przybywa. I wtedy ich cena najbardziej rośnie! Od wieków, najmądrzejsi wśród bogatych inwestują w dzieła sztuki. Wcale nie trzeba być bogatym, aby być rozumnym w tej materii.

Pracujemy w tej chwili nad otwarciem sklepu, w którym obrazy można będzie nie tylko oglądać, ale i kupić. Niebawem nastąpi otwarcie. W związku z tym proponuję niespodziankę, pod tytułem: „AU TO® która jest pół rebusem. Wśród tych, którzy rozszyfrują tę „łamigłówkę” i napiszą krótko oraz na temat – zostaną rozlosowane nagrody. Pomyśl nad tym. Zapraszam…